Турция.ру - Место под солнцем! Отдых в Турции!

Страна Турция
   >> Турецкая кухня
Просмотреть ВСЕ Ветви*Отображение Ветвями

Snezhochek
(Махмуд второй)
2007/03/27 15:45
Фасоль архив 

Девочки! Помогите пожалуйста. Очень нужен рецепт приготовления какого-нибудь блюда из фасоли на турецком. Буду благодарна, если подскажите какой-нибудь сайтик или напишите сами.
Заранее спасибки!

suliko
(Гений)
2007/03/27 17:06
Re: Фасоль new [re: Snezhochek]архив 

посмотри здесь ввв.portakalagaci.com/oburcuk/2004/12/etli_kuru_fasul.html

Snezhochek
(Махмуд второй)
2007/03/27 17:15
Re: Фасоль new [re: suliko]архив 

ПАСИИИИИИИБ!!!

Snezhochek
(Махмуд второй)
2007/03/27 17:18
Re: Фасоль new [re: suliko]архив 

Ой! Ща посмотрела, а там с мясом фасоль. Мне бы че-нить овощное...

suliko
(Гений)
2007/03/27 22:55
Re: Фасоль new [re: Snezhochek]архив 

а ты сделай все тоже самое, но без мяса

suliko
(Гений)
2007/03/28 09:00
Это рецепт без мяса new [re: Snezhochek]архив 

Kuru Fasulye Pilaki :

Malzemeler

2 su bardağı fasulye

3 baş orta boy soğan
1 adet kırmızı biber
6 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
5-6 diş sarmısak
3 orta boy havuç
1 kaşık salça ya da 3-4 adet doğranmış domates
1 adet kesme şeker ( ben koymadım)
yarım limonun suyu
3 su bardağı sıcak su
1 çay kaşığı kırmızı toz biber
tuz

Yapılışı

Fasulyeleri tuzlu suda bir kaç taşım kaynatıp, bir iki saat bekletin. Planladıysanız bir gece önceden ıslatabilirsiniz.

Yeteri kadar ıslatılmış ve kabarmış fasulyeler hazır olduktan sonra, zeytinyağını , soğanı, yuvarlak doğranmış havuçları , yarım parmak uzunluğunda kesilmiş kırmızı biberi , sarımsakları ve isteğe bağlı tuzu tencereye atın ( düdüklü tencere kullanıyorum). Malzemeleri ağzı kapalı tencerede soğanlar pembeleşinceye kadar pişirin. Tencerenin ağzının kapalı olması önemli, kavurmadan , buharda pişiriyoruz.
Domates ya da salçayı atıp tencerenin ağzı açık biraz daha pişirin.

Fasulyeleri döküp karıştırın.
Su, limon suyu , şeker ve toz biberi ekleyip fasulyeler yumuşacık olana kadar pişirin. pişirin.

suliko
(Гений)
2007/03/28 09:03
Meksika Fasulyesi new [re: Snezhochek]архив 

Meksika Fasulyesi

İşte meksika fasulyesinden salata, yanında bol yeşillikle ve bir kase yoğurtla ...Daha ne istenir
100 gr(tarif öyle olduğu için tarttım) esmer meksika fasulyesi ıslatılıp, haşlanır. Tencereye 4 kaşık zeytinyağı ile 1 baş soğan , 1 diş sarımsak, 1 adet sulu domates, yarım kırmızı biber, yarım sarı biber konur , kapağı kapatılarak kısa süre pişirilir. Fasulyelerle karıştırılır. Kimyon, sumak , taze çekilmiş karabiber,kırmızı toz biber, acı pul biber, 2-3 dal yeşil soğan, limon suyu veya nar ekşisi (ben her ikisini de koydum) eklenir.

suliko
(Гений)
2007/03/28 09:08
И еще Yeşil Fasulye Diplemesi new [re: Snezhochek]архив 

Yeşil Fasulye Diplemesi

Ünye yıllarına ait ve Karadeniz'e özgü bir yemek . Ünye'deki komşularımdan değerli dostum Sevim Abla'dan öğrendim,daha pek çok şeyle birlikte.Yarım kilo yeşil fasulyeyi yıkayıp ayıklayın, herbirini üçe bölüp tencereye 1 baş soğan (ince doğranmış ),tuz ve 2 kaşık zeytinyağı ile birlikte ekleyin. Yeşil fasulyeler rengini koyulaştırana kadar çevirin.1,5 çay bardağı kepekli pirinci suda biraz kaynatın. Gaziantep'e ait "Dimyat" marka kepekli pirinç kullanıyorum.Pirinçleri fasulyelerin üzerine serin. En üste de yarım çay bardağı kara bulgur koyun. Biraz su... Yeşil fasulyeler yumuşayana kadar pişirin.Piştiklerini kokusundan da anlayabilirsiniz zevkle...

Просмотреть ВСЕ Ветви*Отображение Ветвями
Перейти на

turkey.ru |Модератор | |